Medyum İşlem Ücretleri

İnsanlarımız, sıkıntıları için bir medyum veya bir hocadan destek almak isterler. Bu konuda araştırma yaparken en çok merak edilen konu, bu kişilerin ne kadar ücret talep ettikleridir. Çünkü herkesin maddi gücü bu ödemeleri yapmaya yetmeyebilir. Belki hiç ödeyemeyecek, belki de zamanla o ödemeyi yapabilecek duruma gelecektir. Bu nedenle çalışma yaptıracak kişi bütçesini gelirine göre ayarlamalıdır. Medyum ücretleri çok düşük ücretler değillerdir.

Gerçek bir medyumdan veya hocadan destek alırken, insanlar bazı hatalara düşüyorlar. Bu kişilerin, çalışmalarını olağanüstü güçleriyle yaptıklarını düşünüp hiç giderlerinin olmadığı sanılmaktadır. Bu tamamiyle yanlış bir düşüncedir. Gerçek medyumlar ve güvenilir hocalar, ilmi çalışmalarını yaparken birçok malzeme kullanırlar. Bu malzemeler dışında da uzun süre bu çalışmalara emek verirler. Ücretsiz medyum arıyorum diyenler hayal kırıklığına uğrarlar.

Medyumlar Ücret Talep Eder Mi?

Bu sorunun cevabını aslında yukarıda verdik. Medyum hocalar, mesleklerini icra ederler ve çalışmaları için ücret talep ederler. Yaptıkları çalışmalar için gerekli masrafları ve emekleri söz konusudur. Burada ise konunun detaylarına değineceğiz. Her medyum, aynı ücreti talep etmez. Bu ücreti belirleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurları şöyle sıralayabiliriz; medyumun tecrübesi, yapılacak çalışmaya göre değişken masraflar, medyum hocanın başarı oranı ve yapılacak çalışmanın zorluğudur. Medyum hoca fiyatları saydığımız kriterlere göre belirlenir.

Her çalışma için de aynı ücret talep edilmeyebilir. Medyumlar, çalışmalar için farklı fiyatlar verebilirler. Örnek vermek gerekirse; kısmet açma vefki zor ve emek sarf edilen bir çalışma olduğundan, diğer işlemlerden daha pahalı olabilir. Ayrıca, vefk fiyatları ile büyü fiyatları da benzerlik göstermeyebilir. Çünkü isim benzerliği olsa bile, çalışmaların yöntem ve uygulama farklılıkları vardır. Medyumların yöntem farklılığı önemli bir konudur. Her medyum hoca aynı yöntemi kullanmaz. Çalışmalar aynı isme sahip olsa dahi uygulamalarda farklılıklar görülür.

Medyumlar Ücretsiz Bakım Yapar Mı?

Medyumların yaptığı bakımlar konusunda farklılıklar vardır. Bazıları durumu birkaç cümle ile özetleyen kısa bir bakım yaparlar. Bu bakımlar genellikle 15-20 dakika sürer. Ücretsiz bakım yapan medyumlar genellikle bu tarzda bakım yaparlar. Bazı medyum hocalar ise biraz daha detaylı bakım yaparlar. Bu bakımlar da yaklaşık 1 saat sürmektedir. Diğer bakım türüne göre daha detaylı bilgi verir. Ancak bazı medyum hocalar, bu bakım için bir ücret talep edebilirler.

Bakım konusunda çok tutarsız bilgiler yer almaktadır. Bazı insanlar, sadece bakım yaptırmak için medyumları gereksiz yere meşgul edebilmektedir. Halbuki bir medyum hoca ile çalışma yapmayacaksanız onun size detaylı bir bakım yapmasını beklememelisiniz. Çünkü; medyum hocalara bir gün içerisinde birçok insan başvurmakta ve yapılan bakımlar zaman almaktadır. Ücretsiz bakım yapan hocalar, bu şekilde hiçbir karşılık almadan emek vermiş oluyorlar.

Sahtekar ve dolandırıcı sözde medyumların kol gezdiği günümüzde, gerçek ve güvenilir medyumları bulmak için en önemli kaynak, onlarla çalışmış insanların görüşleridir. Sitemizde daha önce medyumlarla çalışanların yorumları yer almaktadır. Onlara ulaşmak için buraya tıklayınız!

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: