Güvenilir Hocalar

Sıkıntıları olan insanların en büyük arzularından biri, güvenilir bir hoca ile çalışmaktır. Onların sahip oldukları engin kudretten ve yeteneklerden yararlanarak sıkıntılarına çare aramaktalar. Gerçek yaşamda ve internette birçok sözde hoca peydah olmuş durumda. Bu kişiler, gerçek hoca olduklarını iddia ederek insanları kandırmaktadırlar. İnsanların zor durumlarını kullanan bu sahtekarlar, çaresiz insanları sözde çalışmalarla aldatıp kolay yoldan para kazanmaktalar.

Güvenilir hoca arıyorum diyen insanlar, bu sahtekarların sözlerine kanıp onlar hakkında hiç ya da yeterli araştırma yapmıyorlar. Bu insanların, çalışmayı düşündükleri kişinin daha önce hangi çalışmaları gerçekleştirdiğine, sahip olduğu yeteneklere, mesleki tecrübesine ve almış olduğu eğitimlere kadar araştırmaları gerekiyor. Özel bir eğitim almamış bir kişinin, medyum veya hoca olma ihtimali bulunmamaktadır. Bu konuya özellikle dikkat edilerek araştırılmalıdır.

Güvenilir Hocalar Kimdir?

Çevremizdeki insanlardan, güvenilir hoca bul sözünü sıkça duyarız. Çünkü; hocayım diyen her insana güvenirsek, hayal kırıklığı yaşamamız o kadar muhtemel hale gelir. Her hoca, aynı işlemleri yapma yeteneğine ve bilgisine sahip değildir. Sıradan ve kolayca yapılan bir işlemi çoğunluk her hoca gerçekleştirebilir. Ancak uzun bir çalışma süreci gerektiren ve meşakkatli olan bir çalışmayı her hoca yapamaz. Hocalar arasındaki bu farklılıkları bilmekte fayda vardır.

Güvenilir hoca araştıranlar bazı hatalara düşmektedirler. Yapılan en büyük hatalardan biri, medyum hocadan ne istediğini bilmemektir. Sıkıntılarınızı güvendiğiniz hocalara anlatırken, ne istediğinizi de açık olarak ortaya koymanız gerekmektedir. Aksi halde, güvenilir medyum durumu yanlış anlayabilir ve yanlış teşhisler koyabilir. Bu nedenle aklınızdakileri gizlemeden, açık ve anlaşılır bir şekilde ortaya koymalısınız. Hocaların da birer insan olduğu unutulmamalı.

Güvenilir Hocalar Neler Yaparlar?

Vefk yapan hocalar, öncelikle danışanının sıkıntılarını detaylıca dinler ve durumu anlamaya çalışırlar. Danışanın isteğini öğrendikten sonra, gerek görürlerse bir bakım çalışması yaparlar. Yaptıkları bakıma ve danışanlarının isteklerine göre bir çalışma önerisi sunarlar. Tabi bu kesin bir şey değildir. Bazı durumların çözümü olmadığından yardımcı olamayabilirler. Bir çalışma süresi ortaya koyarlar. Bu çalışma süresinde, danışanın da bazı şeyler yapmasını isteyebilirler. Bazı okumalar ve ritüeller yaptırabilirler. Alkolden ve cinsellikten uzak durmaları söylenebilir.

Büyü yapan hocalar, genellikle her şeyi göze almış insanlar tarafından tercih edilir. Çünkü büyü çalışmalarının, yaptıran kişiye zarar verme olasılığı yüksektir. Ayrıca İslam dini büyüyü yasaklamıştır. Yine de tercih edilen bu çalışmalar için bazı ritüeller bulunmaktadır. Örneğin; büyü yapılacak kişiye ait bir parça kullanılabilir. Bazı hocalar, hem yaptıran hem de yapılan kişinin kişisel eşyalarını kullanmaktadır. Saç, tırnak, takılar ve özel eşyalar bu duruma örnek verilebilir. Yapılan büyü çalışması başarıya ulaşsa dahi, konuya dahil kişilere zarar verebilir.

Sahtekar ve dolandırıcı sözde medyumların kol gezdiği günümüzde, gerçek ve güvenilir medyumları bulmak için en önemli kaynak, onlarla çalışmış insanların görüşleridir. Sitemizde daha önce medyumlarla çalışanların yorumları yer almaktadır. Onlara ulaşmak için buraya tıklayınız!

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: